Yiyecek İçecek Alanı’ndan Avrupa’da staj

yunus-ciloglu-yiyecek-icecek-staj-buyuk

Okulumuz Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı’nın hazırlayıp Ulusal Ajans’ın kabul ettiği projeyle, öğrenciler Almanya ve Polonya’da iki hafta staj yapacak

Avrupa Birliği’ne üye ve aday ülkelerin mesleki eğitime yönelik politikalarını desteklemek ve geliştirmek amacıyla kurulmuş olan Leonardo da Vinci Programı kapsamında Yunus Çiloğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı öğrencileri yurtdışında staja gidecekler.

Alan şefi ve proje koordinatörü Esin Yalçın tarafından hazırlanan hareketlilik projesinde 60 öğrenci, Almanya ve Polonya’da ikişer hafta staj yapacaklar. AB Bakanlığı tarafından desteklenen Leonardo da Vinci IVT Staj Projesi, “Değişik Ülkeler, İmgesel Tatlar” adını taşıyor.

Projeyi hazırlayan Esin Yalçın, öğrencilerin yapacakları staj ile ekmek yapımı, yaş pasta ve çikolatanın pastacılık ürünlerindeki kullanımı gibi konularda öğrencilerin deneyim kazanacaklarını belirtiyor.

Projeyle, öğrencilerin, yurtdışındaki pastanelerde yapacakları staj süresince kazandıkları deneyimleri, okuldaki eğitimleriyle birleştirmeleri ve mesleki gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesi amaçlanıyor. 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir